


Ms Plate - Color: Grey
Price: 47.20 INR / Ton
(40.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
47.20 INR / Ton
Weight :
500.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Surface Treatment | Other |
| Usage | FOR INDUSTRIAL |
| Alloy | Mild Steel |
| Color | GREY |
| Product Type | Steel |
| Grade | 100 % |
| Shape | Sheet |
| Thickness | 5 mm to 100 mm |
| Length | Up to 12000 mm |
| Width | Up to 3000 mm |
| Application | Building, Bridges, Machinery, Heavy Equipment |
| FOB Port | NEW DELHI |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque, Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 2 Per Week |
| Delivery Time | 7 Days |
| Sample Available | No |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | OPEN |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | Delhi, Haryana, Uttar Pradesh |
| Weight | 500.00 Kilogram |
| Shipping Type | actual |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | SAIL |
| Currency | INR |
| Unit Type | Ton/Tons |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Length | 12.00 inches |
| MRP | 47.20 INR |
| Stock Quantity | 5 |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Breadth | 13.00 inches |
| Pkg Box Height | 12.00 inches |
| GSTIN | 18% |
| Price | 40.00 INR (Approx.) |
| Color | GREY |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
15
Establishment
1979
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAAHO0378K1Z2
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAAHO0378K1Z2
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Akhil Garg
Members since
7 Years
Address
Z-65, LOHA MANDI, NARAINA, NEAR PVR NARAINA, New Delhi, Delhi, 110028, India
Report incorrect details


































