
Ms Plate - High-quality Mild Steel, Rugged Design And Fine Finish
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Thickness | 1-50 mm |
| Width | 1000-3000 mm |
| Length | 2000-6000 mm |
| Surface Finish | Mill Finish |
| Standards | IS 2062 |
| Usage | Construction, fabrication, and general engineering applications. |
| Features | Durable plates, Fine finish, Rugged, Cost-effective, High demand |
| Payment Terms | Western Union, Paypal, Others, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Vahanvati Steels has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Steel & Stainless Steel Products & Components in bulk from Vahanvati Steels at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
proprietor
Mr. Chintan Barot
Address
Rudrax Weigh Bridge Compound, Rudrax Complex II, Opp. Annapurna Restaurant, GIDC, Vatva, Ahmedabad, Gujarat, 382445, India
mild steel plates in Ahmedabad
Report incorrect details
































