
Ms Paper Plate Making Machine - Mild Steel Material, 220-415 Volt Voltage | Plc Control System, Manual Grade, 1 Year Warranty
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Piece
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Dimensions | 50x40x60cm |
| Power | 220V |
| Capacity | 1000 plates/hour |
| Weight | 100kg |
| Warranty | 1 year |
| Motor | 1 HP |
| Features | High Speed, Durable, Easy Operation, Efficient, Cost Effective, Low Maintenance, Automatic, Safe Operation |
| Control System | PLC Control |
| Grade | Manual |
| Type | Paper Plate Making Machine |
| Voltage | 220-415 Volt (v) |
| Main Domestic Market | All India |
| Delivery Time | 2-3 Days |
| Supply Ability | 1 Per Day |
| GSTIN | 0% |
Company Details
We Are Manufacturer and dealer of all types of Non Woven Bag Making Machine, Paper Bag Making Machine, Thermocol Bowl Plate Making Machine, Pouch Packing Machine,Ball pen Machine, Paper plate making machine, Paper Cup and Glass Machine, Paper Bag Machine, Agarbatti Making Machine, Slipper Making Machine, Wire Nail Making Machine, Disposable Glass Machine, Noodles making machine, Paper Lamination Machine, Hydraulic Plate Machine, Comphor Tablet making machine, Dhoop Batti Making Machine Raw Materials , Moulds
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2021
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07HKAPK6550E1Z8
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07HKAPK6550E1Z8
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Nishu Kumar
Address
B No. U-189, Ground Floor, Near Laxmi Nagar Metro Station Gate No. - 4, Delhi, Delhi, 110092, India
Report incorrect details








































