
Mobile Mpi Units - Color: Grey And White
Price: 678500.00 INR / Unit
(575000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
678500.00 INR / Number
Weight :
4.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Voltage | 220 Volt (v) |
| Color | Grey and White |
| Application | Mobile power ... A pull through AC demagnetizing unit. After the part |
| Power | 50 Watt (w) |
| Usage | use latest tools and equipment. |
| Machine Weight | 30,000 to 70,000 Pound (lb) |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 2-10 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Stock Quantity | 5 |
| Returnable | No |
| Shipping Type | free |
| Currency | INR |
| Color | Grey and White |
| Price Type | fixed |
| Price | 575000.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | SUVIDHA INSPECTION METHODS AND SYSTEMS |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Breadth | 300.00 cm |
| Pkg Box Length | 600.00 cm |
| GSTIN | 18% |
| Pkg Box Height | 800.00 cm |
| Unit Type | Number |
| MRP | 678500.00 INR |
| Weight | 4.00 Tonne |
| Product Unit | 1 Number |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2001
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
36AAZFS2897N1ZU
Certification
ISO 9001:2015,
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AAZFS2897N1ZU
Hyderabad, Telangana
Partner
Mr R.m.k Murthy
Members since
2 Years
Address
Plot No: 40/B, Phase-ii, Ida Cherlapally, Hyderabad, Telangana, 500051, India
magnetic particle testing machine in Hyderabad
Report incorrect details



































