
Mobile Mini Speaker - 3w Rms, 3.5mm Jack, 90hz-19khz Frequency Response | Portable, Rechargeable, Low Distortion, Mobile Compatible
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Brand | Quantum |
| Output Power | 3W RMS |
| S/N Ratio | 89dB |
| Separation Rate | 70dB |
| Distortion | 1% |
| Frequency Response | 90Hz-19KHz |
| Usage | Mobile phone audio playback |
| Features | Portable speaker, Good sound, Rechargeable battery, Mobile compatible, 3.5mm jack |
Product Overview
Key Features
Rechargeable Speaker Good Quality Sound Most Suitable for Mobiles
Specifications
BrandQuantum3.5MM JACK Portable Speaker, 3W RMS Ideal for using with Mobile, comes with rechargeable batteryFeatures : Output Power : 3W x 1(RMS) S/N Ratio : 89dB Separation Rate : 70dB Distoration : 1% Frequency Response : 90Hz-19KHz
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Laxmi Communications has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Laxmi Communications at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Mahesh
Address
No. 12/1, C3 Bus Stop,Near Ram Mandir, Central Market, Janakpuri, New Delhi, Delhi, 110058, India
Report incorrect details





































