





Mobile Lighting Tower
Price: 489702.36 INR / Piece
(415002.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
489702.36 INR / Number
Weight :
1100.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Usage & Applications | Construction Sites, Outdoor Events, Mining, Emergency Lighting |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Pole Type | Telescopic Pole |
| Features | Portable, Weather Resistant, Adjustable Height, Easy to Move |
| Thickness | 3 mm Micrometers (um) |
| Weight | 1000 kg Kilograms (kg) |
| Mounting Type | Trailer Mounted |
| Color | Yellow |
| Product Type | Mobile Lighting Tower |
| Material | Mild Steel |
| Rated Power | 1000 W |
| Length | 6.5 m Meter (m) |
| Voltage | 220-240 V Volt (v) |
| Lighting | Metal Halide/LED |
| Input Voltage | 220 V AC Volt (V) |
| Working Temperature | -20 C to 50 C Celsius (oC) |
| Rated Current | 5 A Ampere (amp) |
| Socket | Industrial Grade Socket |
| Height | Up to 9 meters Meter (m) |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Delivery Time | 20 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Brand Name | ADVIK ENTERPRISES |
| Returnable | No |
| Pkg Box Length | 0.00 cm |
| Currency | INR |
| Color | Yellow |
| Shipping Type | actual |
| Pkg Box Height | 0.00 cm |
| MRP | 489702.36 INR |
| GSTIN | 18% |
| Price | 415002.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Breadth | 0.00 cm |
| Weight | 1100.00 Kilogram |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Number |
| Stock Quantity | 5 |
| Price Type | fixed |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
12
Establishment
2022
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AQLPC4632P1ZK
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AQLPC4632P1ZK
Gurugram, Haryana
CEO
Mr. Kuldeep Singh
Members since
1 Years
Address
004, P No. 3790, Aagan Apartments, Shri Ram Homes, Sector 9, Gurugram, Haryana, 122006, India
Report incorrect details


























