
Mobile Lighting Tower 2, Lighting Color: Cool White
Price: 375000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Light Source | LED |
| Height | 8-12m |
| Power | 3-5kW |
| Runtime | 8-12 hours |
| Weight | 500-1000kg |
| Material | Steel |
| Usage | Construction sites, events, emergency situations |
| Compliance | CE, IEC |
| Features | Mobile lighting, Powerful illumination, Easy transport, Durable design, Versatile use |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SADGURU INDUSTRY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electrical / Lighting Products & Components in bulk from SADGURU INDUSTRY at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27ADKFS7330L1ZK
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ADKFS7330L1ZK
Nagpur, Maharashtra
Partner
Mr. Surendra Chopde
Address
Near Nagar Parishad, Wana Dongri Road, Hingna MIDC, Near Nagra Parishad, Nagpur, Maharashtra, 441110, India
mobile light tower in Nagpur
Report incorrect details




























