
Mobile Light Tower - 8x300w Led, 10,000m2 Light Output | 3-cylinder Diesel Engine, 320 Hours Run Time, 8.5m Hydraulic Mast
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Light type | 8x300W LED |
| Light output | 252000 lumens |
| Mast height | 8.5m |
| Engine type | 3 cylinder diesel |
| Fuel tank | 300L |
| Dimensions | 3140x2473x2200mm |
| Weight | 1700kg |
| Features | High brightness, Long runtime, Easy operation, Portable design, Fuel efficient, Safe operation, Wide coverage, Durable build |
| Supply Ability | 200 units Per Month |
| Delivery Time | 20 Days |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer, Fabricator, Producer
Employee Count
9
Establishment
2017
Working Days
Monday To Saturday
Payment Mode
Telegraphic Transfer (T/T)
Certification
ISO9001 2016
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Huaiyin, Jiangsu
Sales Director
Mr Qinglei Ba
Address
26, Changqing Road, Yugou Town, Huaiyin District, Huaiyin, Jiangsu, 223001, China
mobile light tower in Huaiyin
Report incorrect details







































