
Mobile Lead Barrier - Natural Latex Material, Blue Color, Lead Free Protective Feature, Poly Bag Packaging | Store In Cool, Dry Place
Price Trend: 35000.00 - 55000.00 INR / Box
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
10 Box
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal, Lead |
| Color | Off-white |
| Height | 1800 mm |
| Width | 1200 mm |
| Weight | 50 kg |
| Usage | Radiation shielding in medical, industrial settings |
| Wheels | 4 swivel |
| Features | Lead protection, Mobile barrier, Easy movement, Radiation shielding, Safe operation |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Paypal, Cash Against Delivery (CAD), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Supply Ability | 1 Per Day |
| Delivery Time | 1 Week |
Product Overview
Key Features
Material: Natural Latex
Color: Blue
Packaging Type: Poly Bag
Protective Material: Lead Free
Storage: In A Cool, Dry Place
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
4
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33CEHPK7128A1ZW
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33CEHPK7128A1ZW
Coimbatore, Tamil Nadu
Director
E. R. Panneer Selvam
Members since
2 Years
Address
No 37, Asthanthra Naicker East Street, Singanallur, Coimbatore, Tamil Nadu, 641005, India
portable x ray equipment in Coimbatore
Report incorrect details



































