
Brown Mobile Hose Cleaning Machine
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Drive | 7 bar Luft |
| Air Flow | 100Nl/min |
| Air Consumption | 25l/min |
| Working Range | Bis / up to 1.25" ID |
| Max Length | 2.5m / 8 feet |
| Capacity | 38 L |
| Dimensions | 960 x 435 x 940 mm |
| Weight | 55 Kg |
| Features | Mobile cleaning, Efficient cleaning, Easy operation, Durable design, Versatile use, High pressure, Portable machine |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD) |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Product Details:
Drive7 bar Luft / Air
Flow100 Nl/min
Max. air consumption25 l/min
Working rangeBis / up to 1.25" ID
Max. lenght dependin on bore size2,5 m / 8 feet
Capacity38 L
L x B x H (mm)960 x 435 x 940
Weight55 Kg
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, UNIFLEX HOSE ASSEMBLY MACHINES INDIA PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Cleaning Equipment in bulk from UNIFLEX HOSE ASSEMBLY MACHINES INDIA PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AABCU5344H1ZE
Payment Mode
Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AABCU5344H1ZE
Gurugram, Karnataka
Operational Manager
Mr. Satish Chand Shukla
Address
Khata No.588/627, Rect. No.33 ,Pataudi Road, Kadipur Industrial Area, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details






























