
Mobile Hands Free - Enhanced Durability, Superior Sound Quality | Reliable Performance, Premium Materials
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Bluetooth Headset |
| Dominant Color | Black |
| Connectivity | Bluetooth 5.0 |
| Microphone Type | Dual |
| Frequency Response | 20Hz-20kHz |
| Battery Life | 8 hours |
| Weight | 50g |
| Dimensions | 10x5x3cm |
| Usage | Answer calls and listen to audio wirelessly hands-free, especially while driving, cycling, or working. |
| Features | Hands-free calling, Crystal clear audio, Comfortable fit, Durable design, Easy to use |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Manbras Plastronics Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Manbras Plastronics Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pune, Maharashtra
General Manager Operation
Mr. Bishwamohan Pratap Singh
Address
304, Sky Station, Viman Nagar, Pune, Maharashtra, 411014, India
Report incorrect details


































