
Mobile Generators - Durable Steel Frame, Compact Design , Energy Efficient Technology
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Engine Type | Diesel |
| Power Output | 5-10 kW |
| Fuel tank | 20 liters |
| Dimensions | 100x50x80 cm |
| Weight | 150kg |
| Materials | Steel,Aluminum |
| Sound Level | 70 dB |
| Features | Portable power, Reliable backup, Efficient engine, Easy transport, Durable design, Quiet operation, Fuel-efficient |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ACE POWER PRODUCTS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Generators in bulk from ACE POWER PRODUCTS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
6
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
29AAPFA8315B1ZH
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29AAPFA8315B1ZH
Bengaluru, Karnataka
Partner
Mr Syed Ahamedullah
Address
Office No. 107/1-4, 4th Cross, N.r. Road, Near Town Hall, Bengaluru, Karnataka, 560002, India
mobile generator in Bengaluru
Report incorrect details





































