
Mobile Conversion Unit - Stainless Steel, 1.5m X 1m X 2m, 100 Units/hr | High Speed, Precise Control, Automated Process
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Model | MCU-100 |
| Dimensions | 1.5m x 1m x 2m |
| Power | 220V/50Hz |
| Weight | 500kg |
| Material | Stainless Steel |
| Conversion Rate | 100 units/hr |
| Usage | Mobile phone part assembly |
| Compliance | CE Certified |
| Features | High Speed, Precise Control, Automated Process, Durable Design, Cost Effective, Easy Operation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
2023
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAWFD0108Q1ZX
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAWFD0108Q1ZX
Mumbai, Maharashtra
CEO
Mr. Suyash Nadkarni
Members since
1 Years
Address
101, New Udyog Mandir- 2, Mogul Lane, Mahim West Mogul Lane, Behind Johnson & Johnson Office, Mumbai, Maharashtra, 400016, India
mobile phone holder in Mumbai
Report incorrect details






























