


Mobile Motor Controller - Application: Android Or Sms
Price: 32509.00 INR / Number
(27550.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
32509.00 INR / Number
Weight :
500.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Base Material | PVC |
| Panel Type | panel board |
| Protection Class | overflow protection |
| Surface Color | Green |
| Protection Level | IP65 |
| Current Rating | 415 |
| Operating Voltage | 230 Watt (W) |
| Thickness | 20 Centimeter (cm) |
| Rated Operation Voltage | 220 V |
| Features | product Tracking |
| Cooling System | no |
| Rated Current | 230 Watt (w) |
| Components | panel board |
| Way | Electric |
| Connectivity Type | wireless |
| Control System | mobile |
| Cabinet Material | no |
| Rated Insulation Voltage | 415 |
| Product Type | Electric Panel |
| Power Rating | 0.1 |
| Surface Finish | Other |
| Standard | yes |
| Frequency (MHz) | 50 Hertz (HZ) |
| Usage & Applications | Over flow trip, dry run, Low Voltage trip |
| Rated Voltage | 415 Watt (W) |
| Operating Temperature | 32 Celsius (oC) |
| Maximum Output Current | 415 Watt (w) |
| Cable Type | wire |
| Dimension (L*W*H) | 20 Centimeter (cm) |
| Material | polypropylene |
| Warranty | 1 year |
| Conductor | Relay |
| Application | Android or sms |
| IP Rating | Ip54 |
| Display Type | Digital |
| FOB Port | Coimbatore |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 5000 Per Month |
| Delivery Time | 1 Hours |
| Sample Available | No |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Packaging Details | CORRUGATED BOX |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | ISRO, NSIC |
| MRP | 32509.00 INR |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Unit Type | Number |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Pkg Box Height | 30.00 cm |
| Shipping Type | actual |
| Pkg Box Breadth | 20.00 cm |
| GSTIN | 18% |
| Stock Quantity | 5000 |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Length | 30.00 cm |
| Price | 27550.00 INR (Approx.) |
| Surface Color | Green |
| Weight | 500.00 Gram |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Producer
Employee Count
30
Establishment
1991
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AADCD7925M1ZE
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AADCD7925M1ZE
Coimbatore, Tamil Nadu
Director
Mr P Subramani
Members since
3 Years
Address
No-32-D, Thiru-Vi-Ka Road, Karunanidhi Nagar, Sowripalayam, Coimbatore, Tamil Nadu, 641028, India
automatic control systems in Coimbatore
Report incorrect details


































