
Mobile Concrete Batching Plant - Feature: High Speed
Price: 2124000.00 INR / Unit
(1800000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
2124000.00 INR / Unit
Weight :
9200.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
-1+
Product Specifications
| General Use | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Concrete Mixing Plant |
| Automatic | Yes |
| Control System | HMI Control |
| Power Source | Hydraulic |
| Feature | Good Quality, Low Energy Consumption, High Speed |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Africa, Asia, South America |
| Main Domestic Market | All India |
| Currency | INR |
| Weight | 9200.00 Kilogram |
| Shipping Type | free |
| Pkg Box Breadth | 230.00 cm |
| Pkg Box Length | 800.00 cm |
| Price | 1800000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | WEBER CONSTRUCTION MACHINERY |
| Stock Quantity | 5 |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Height | 250.00 cm |
| Mop | 1 |
| GSTIN | 18% |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| MRP | 2124000.00 INR |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
WEBER CONSTRUCTION MACHINERY, Established in 2017 at Ahmedabad in Gujarat, is a leading Exporter,Manufacturer,Supplier of Concrete Batching Plant in India. WEBER CONSTRUCTION MACHINERY is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Mobile Concrete Batching Plant, WEBER CONSTRUCTION MACHINERY has made a reputed name for itself in the market with high-quality Compact Concrete Batching Plant, Concrete Batching Plant Inline, Fully Automatic Concrete Batching Plant, etc.
Focusing on a customer-centric approach, WEBER CONSTRUCTION MACHINERY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Concrete Batching Plant in bulk from WEBER CONSTRUCTION MACHINERY at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, WEBER CONSTRUCTION MACHINERY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Concrete Batching Plant in bulk from WEBER CONSTRUCTION MACHINERY at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ACNPT6994R1Z7
Certification
ISO 9000-2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ACNPT6994R1Z7
Rating
Ahmedabad, Gujarat
Director
Mr Shailesh Bhai Kadiya
Members since
7 Years
Address
Plot No 447, Road No 11, Kathwada Gidc, Ahmedabad, Gujarat, 382430, India
Report incorrect details


































