
Mobile Computers
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Features | Barcode Scanning, Touchscreen, Wireless Communication, Data Capture, Rugged Design |
| Power Supply | Rechargeable 3.7V 4000mAh Battery |
| Connectivity Type | WiFi, Bluetooth, 4G LTE |
| Frequency | 2.4GHz/5GHz WiFi, 4G LTE bands |
| Operating Temperature | -20C to 50C |
| Size | 5.5-inch Display |
| Range | Wireless: up to 100 meters |
| Model | MC-6000 Series |
| Interface Type | USB Type-C, Audio Jack |
| Battery Backup | Over 8 hours of typical use |
| Mounting Type | Handheld |
| Product Type | Handheld Mobile Computer |
| Application | Inventory Management, Retail, Logistics, Asset Tracking |
| Dimension (L*W*H) | 164mm x 76mm x 21.5mm |
| Material | ABS Plastic |
| Weight | 350g |
| Capacity | 2GB RAM / 16GB ROM |
| Coverage Area | Up to 100 meters (wireless) depending on environment |
| Supply Ability | 50 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAOCA0192J1ZI
Payment Mode
Cash on Delivery (COD), Cheque, Paypal, Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAOCA0192J1ZI
Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Business Head
Ms Pooja Rana
Members since
4 Years
Address
B. No:- 26-A, SECOND FLOOR, MANDAWALI FAZALPUR, NEAR SABKA BAZAR, Delhi, Delhi, 110092, India
mobile computer in Delhi
Report incorrect details






















