
Mobile Charging Wire
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
500
Brand Name :
Aarush Enterprise
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Cable Length | 100cm |
| Connector Type | Micro-USB |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Material | PVC,ABS |
| Usage | Charging mobile phones, tablets, and other compatible devices |
| Features | Fast charging, Compact design, Overheat protection, Auto-detection, Low power use |
| Payment Terms | Cheque, Others |
| Supply Ability | depends on product Per Month |
| Delivery Time | depends on product Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Packaging Details | As per customer requirement |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07ALCPR5171Q1ZG
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ALCPR5171Q1ZG
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Roshan Gupta
Address
Plot No.CB-339, 1st Floor, Naraina, Ring Road, New Delhi, Delhi, 110028, India
Report incorrect details





















