
Mobile Charging Adapter - Plastic, 2.5x2.5x1.5 Inches | Durable, Lightweight, Portable, 1 Year Warranty, Usb-compatible
Price: 80.00 INR / Piece
(80.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1000
In Stock
Product Specifications
| Product Type | USB Charger |
| Color | White |
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A-2.4A |
| Dimensions | 30x30x20 mm |
| Weight | 20g |
| Warranty | 1 Year |
| Material | ABS Plastic |
| Usage | Charges mobile phones and other USB devices |
| Features | Fast charging, Portable design, Durable build, Lightweight, Easy use |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 10000 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Product Unit | 1000 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1000 |
| Stock Quantity | 500 |
| Returnable | No |
| Moq | 1000 |
| Packsize | 1 |
| Price | 80.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Minimum Ordered Packs | 1000 |
| Minimum Order Quantity | 1000 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
10
Establishment
2020
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07ISVPS0371B1ZD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ISVPS0371B1ZD
Delhi, Delhi
Manager
Mr. Deepak Sachan
Address
B No. C- 1/90/12, Rama Vihar, Mohammad Pur, Majri, Delhi, Delhi, 110081, India
usb charger in Delhi
Report incorrect details









































