
Mobile Charger
Price: 70.00 INR / Piece
(70.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
100
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 100-240V |
| Input Current | 0.45A |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1.5A |
| Frequency | 50-60Hz |
| Operating Temperature | -10 to 50°C |
| Number of Ports | 1 |
| Usage | Mobile phone charging |
| Color | White |
| Country of Origin | India |
| Features | Fast Charge, Travel Charger, Compact Design, Single Port, Reliable Power |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Week |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 500 |
| Moq | 100 |
| Product Unit | 100 Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | Robotronix |
| Mop | 100 |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Price | 70.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Minimum Order Quantity | 100 |
| Minimum Ordered Packs | 100 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Wholesaler
Employee Count
10
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AANPK9229Q1ZS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AANPK9229Q1ZS
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Saransh Karnwal
Address
House No. 1, Khasra No. 920, Bhalswa Village, Delhi, Delhi, 110033, India
usb mobile phone charger in Delhi
Report incorrect details









































