
Mobile Charger
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | White |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 2A |
| Cable Length | 1m |
| Input Voltage | 100-240V |
| Weight | 50g |
| Usage | Charging smartphones and handheld devices |
| Safety Standards | CE, RoHS |
| Features | Fast charging, Durable design, Long cable, Overheat protection, Cost-effective |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, IRD MANUFACTURE has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from IRD MANUFACTURE at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
3
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Director
Mr. Shahrukh Khan
Address
C-93, Street No- 6, Kanti Nagar Ext, Delhi, Delhi, 110091, India
mobile battery charger in Delhi
Report incorrect details
































