
Mobile Charger
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 2.4A |
| Power | 12W |
| Dimensions | 50x40x30mm |
| Weight | 50g |
| Material | ABS Plastic |
| Color | Black |
| Usage | Charges mobile devices efficiently and safely at home or office. |
| Certification | CE |
| Features | Fast Charging, Compact Design, Reliable Power, Safe Charging, Durable Build |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Kapil Tanwar
Address
Plot No.C-52 Mayapuri Indl. Area, Phase-II, Mayapuri, New Delhi, Delhi, 110064, India
Report incorrect details


































