
Mobile Charger
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Purple |
| Material | ABS plastic |
| Dimensions | 50x30x20 mm |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 2.4A |
| Weight | 30g |
| Usage | Charges mobile devices such as smartphones and tablets. |
| Input Voltage | 100-240V |
| Features | Fast charging, Portable power, Compact design, Reliable performance, Durable build |
Company Details
THE FAMILY, Established in 2016 at Gurugram in Haryana, is a leading Manufacturer,Supplier of Mobile Phones, Accessories & Parts in India. THE FAMILY is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Mobile Charger, THE FAMILY has made a reputed name for itself in the market with high-quality Mobile Charger, Mobile Phone Charger, etc.
Focusing on a customer-centric approach, THE FAMILY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from THE FAMILY at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, THE FAMILY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from THE FAMILY at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Gurugram, Haryana
Proprietor
Mr. Vikram
Address
Plot-45,1st Floor, Sector-8, IMT Manesar, Gurugram, Haryana, 122050, India
Report incorrect details

























