
Mobile Charger
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Input Voltage | 100-240V |
| Dimensions | 60x40x30 mm |
| Weight | 100g |
| Color | Black |
| Cable Length | 1m |
| Usage | Charges various mobile devices using interchangeable tips. Suitable for use with smartphones, cameras and other low-power devices. |
| Features | Portable power, Multiple tips, Reliable charging, Compact design, Wide voltage |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Aarti Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Aarti Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
14
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Ajai Chhabra
Address
Plot No.1, Ist Floor, Gokul Chamber, Jethabhai Ni Pole, Khadia, Near Char Rasta, Ahmedabad, Gujarat, 380001, India
mobile charger in Ahmedabad
Report incorrect details































