
Mobile Charger
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 600mA |
| Battery Types | Ni-MH, Li-ion |
| Input Voltage | 100-240V |
| Dimensions | 50x35x25 mm |
| Weight | 30g |
| Color | Black |
| Usage | Charging mobile phones and similar devices. Compatible with Ni-MH and Li-ion batteries. |
| Certifications | CE, RoHS |
| Features | Rapid charging, Extended battery, Compact design, Reliable power, Versatile use, Durable build |
Company Details
ROBOTEK PVT LTD., Established in 2003 at New Delhi in Delhi, is a leading Exporter,Manufacturer,Supplier of Mobile Phones, Accessories & Parts in India. ROBOTEK PVT LTD. is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Mobile Charger, ROBOTEK PVT LTD. has made a reputed name for itself in the market with high-quality Phone Battery, ANS BATTERIES, All in 1 Card Reader, etc.
Focusing on a customer-centric approach, ROBOTEK PVT LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from ROBOTEK PVT LTD. at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, ROBOTEK PVT LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from ROBOTEK PVT LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2003
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Director
Mr. Sahil Aggarwal
Address
1ST FLOOR, 4/71, WEA, SARASWATI MARG, New Delhi, Delhi, 110005, India
Report incorrect details


































