
Mobile Charger
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Dimensions | 50x40x25 mm |
| Weight | 50g |
| Usage | Charges mobile phones and other small devices via USB |
| Features | Fast charging, Compact design, Reliable power, Durable build, Easy to use |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, PRIME SALES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from PRIME SALES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jamnagar, Gujarat
Director
Mr. Kaushal K. Mehta
Address
Opposite Hotel "Punit", Tin Batti, Jamnagar, Gujarat, 360001, India
mobile charger in Jamnagar
Report incorrect details
































