
Light Weight Mobile Charger - Abs Plastic, 10w Max Output Power, 2a Current, 1 Meter Cable Length, White | Durable, Long Life Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 110-240VAC |
| Input Frequency | 50/60Hz |
| Output Voltage | 5VDC |
| Output Current | 2A |
| Output Wattage | 10W |
| Cable Length | 4mm |
| Usage | Mobile phone charging |
| Color | White |
| Features | Portable, Durable, Lightweight, Fast charging, Reliable |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Others, Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Input voltage : 110-240 v ac, 50/60 Hz
Output voltage: 5 v dc
Output current : 2 amp (max.)
Output wattage : 10 watt (max.)
Condition : New
Quality : Good
Features : Durable, Light Weight
Durability : Long life
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Jyoti Infotech has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Mobile Phones, Accessories & Parts from Jyoti Infotech at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
2
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09BQDPB2441J2Z2
Payment Mode
Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09BQDPB2441J2Z2
Gautam Buddh Nagar, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Manish Kumar Bhati
Address
Plot No.G-14, MSX Tower, Commercial Belt, Alpha-1st, Near Bank Of Baroda, Gautam Buddh Nagar, Uttar Pradesh, 201308, India
erd mobile charger in Gautam Buddh Nagar
Report incorrect details





























