
Acquiscent Mobile Charger
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
100
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Charger |
| Color | Pink |
| Dimensions | 80x50x20 mm |
| Weight | 100 grams |
| Material | ABS plastic |
| Solar Panel | 5V 1W |
| Output | 5V 1A |
| Usage | Charging mobile phones, power banks, and other USB devices outdoors |
| Certification | CE, RoHS |
| Features | Portable power, Solar charging, Compact design, Durable build, User friendly |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD) |
| Main Domestic Market | All India |
| Sample Available | 1 |
| Sample Policy | Within a certain price range free samples are available |
| Main Export Market(s) | Asia |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Acquiscent Electronics has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Acquiscent Electronics at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2017
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Nashik, Maharashtra
Marketing Manager
Mr. Javid Sayyed
Address
Shop No.13, Kashinath Kiran Apartment, Jail Road, Ambad Uttam Nagar, Nashik, Maharashtra, 422010, India
mobile charger in Nashik
Report incorrect details





























