
Mobile Charger - Superior Quality Materials, Advanced Technology | Competitive Pricing, Reliable Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Input voltage | 100-240V |
| Output voltage | 5V |
| Output current | 1A |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 6x4x2 cm |
| Weight | 50g |
| Warranty | 1 year |
| Features | Fast charging, Multiple tips, Compact design, Durable build, Safe charging, Affordable price, Reliable performance |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mayank Electronics has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Chargers in bulk from Mayank Electronics at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Sanjeev Kumar
Address
RZ152, Dabri Industrial Area, New Delhi, Delhi, 110046, India
Report incorrect details










































