
Mobile C-arm Imaging System Power Source: Electric
Price: 1100000.00 INR / Piece
(1100000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | High-grade powder-coated metal, ABS plastic |
| Condition | New |
| Technology | Other, Digital Imaging, Fluoroscopy |
| Portable | Yes |
| Light Source | Other, High-intensity X-ray tube |
| Pressure Range | Atmospheric |
| Operating Temperature | 5C to 40C |
| Humidity % | Up to 90% RH, non-condensing |
| Sensors Specification | Flat panel detector, CCD camera |
| Indicator Specification | LED status indicators for power, exposure, and ready status |
| Ray Frequency Range | 40 kHz to 80 kHz |
| Exposure Time Range (in Sec) | 0.1-6 sec |
| Focus | Small focus: 0.3 mm, Large focus: 0.6 mm |
| Image System | High-resolution digital image processing |
| Usage | Hospital |
| Power Source | Electric |
| Power Consumption | 1.5-2.0 kW |
| Working Voltage | AC 220-240V |
| Dimension (L*W*H) | Approx. 1950 x 800 x 1750 mm |
| Weight | Approx. 150-250 kg |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 5000 Per Week |
| Delivery Time | 2-7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Price | 1100000.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | DNHS HEALTHCARE DEVICES PRIVATE LIMITED |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2019
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
23AAHCD5042K1ZR
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23AAHCD5042K1ZR
Indore, Madhya Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr. Dinesh Boharpi
Members since
1 Years
Address
Unit-77/1, Sanwer Road, Near Central Warehouse Narwal, Kumar Khadi, Indore, Madhya Pradesh, 452015, India
image analyzer system in Indore
Report incorrect details






































