
Mobile Brush Cutter
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Farmtech Shop
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Brush Cutter |
| Dominant Color | Green |
| Engine Type | Petrol |
| Cutting Width | 500mm |
| Weight | 25kg |
| Wheel Size | 10" |
| Material | Steel/Plastic |
| Usage | Trimming grass in small areas, yards, and patios |
| Features | Easy Operation, Efficient Cutting, Durable Design, Maneuverable, Compact Size |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. S Senthilkumar
Address
Plot no.No.27, May Flower, Sakthi Complex, Ramanathapuram, Near Nanjundapuram Road, Coimbatore, Tamil Nadu, 641036, India
brush cutters in Coimbatore
Report incorrect details

































