
Mobile Battery
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Type | Li-ion |
| Capacity | 1000mAh |
| Voltage | 3.7V |
| Dimensions | 50x35x10mm |
| Weight | 25g |
| Warranty | 6 months |
| Usage | Powers mobile phones, providing extended talk time and standby periods. Suitable for various mobile phone models. |
| Safety Standards | UL |
| Features | Long life, High power, Reliable, Cost-effective |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SWASTIK ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from SWASTIK ENTERPRISES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Neeraj Gupta
Address
Shop Number 14, Basement Lotus Plaza, 13/23, Karol bagh, New Delhi, Delhi, 110005, India
Report incorrect details

































