
Mobile Battery
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Lucent Trans
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Mobile Battery |
| Color | Black |
| Capacity | 1000mAh |
| Voltage | 3.7V |
| Chemistry | Lithium-ion |
| Dimensions | 50x30x10mm |
| Weight | 20g |
| Usage | Powers mobile devices, such as smartphones and tablets. |
| Features | Portable power, Reliable backup, Long life, Easy install |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
40
Establishment
1999
GST NO
07AATCS3377E1ZX
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AATCS3377E1ZX
New Delhi, Delhi
Sales And Marketing Head
Mr. Ajay Agrawal
Address
Shop No. 201, First Floor, MCD Building, Karol Bagh, New Delhi, Delhi, 110005, India
Report incorrect details

































