
Mobile Battery - High Quality Raw Material, Durable Design Options Available
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Type | Li-ion |
| Capacity | 1000mAh |
| Voltage | 3.7V |
| Dimensions | 40x35x10mm |
| Weight | 25g |
| Warranty | 1 year |
| Usage | Powering mobile phones, Nokia, Motorola, LG, Sony, Samsung, OEM |
| Features | Long life, High capacity, Reliable power, Easy install, Durable design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shenzhen FST Power Technology Co., Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Shenzhen FST Power Technology Co., Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier
Establishment
1994
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shenzhen, Guangdong
Name
Willian
Address
No. 2, Pingshan Jinglong Road, Longgang District, Shenzhen, Guangdong, 518000, China
Report incorrect details


































