
Mobile Battery - Premium Quality Materials | Innovative Design, Pocket-friendly Pricing
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Lithium-ion |
| Capacity | 1500mAh |
| Voltage | 3.7V |
| Dimensions | 50x35x10mm |
| Weight | 20g |
| Warranty | 1 year |
| Connector | Standard |
| Features | Long life, Fast charge, High capacity, Durable, Reliable power |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MARS BATTERY CORPORATION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Batteries in bulk from MARS BATTERY CORPORATION at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Trading Company
Establishment
1969
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Director
Mr Raju M Salot
Address
1-A, SHIV SHAKTI INDUSTRIAL ESTATE, OPP. DAMODAR PARK, L.B.S. MARG, GHATKOPAR (WEST), Mumbai, Maharashtra, 400084, India
Report incorrect details
































