
Motorola Mobile Battery - High Quality Performance, User Friendly Design, Low Maintenance & Easy Operation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Lithium-ion |
| Capacity | 1500mAh |
| Voltage | 3.7V |
| Dimensions | 35x45x10mm |
| Weight | 20g |
| Cycle life | 500+ |
| Warranty | 6 Months |
| Features | Long life, Quick charge, Easy install, High capacity, Reliable power, Durable design, Cost effective |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, A. R. Trading Co. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Batteries in bulk from A. R. Trading Co. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Akshay
Address
Plot No.14, Main Road, Uttam Nagar, Near Matiala Extension Primary School, New Delhi, Delhi, 110059, India
Report incorrect details

































