
Mobile Battery - Quality Raw Material Manufacturing | Excellent Durability, Reliable Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Mobile Power |
| Dominant Color | Yellow |
| Capacity | 2000 mAh |
| Voltage | 3.7V |
| Chemistry | Li-ion |
| Dimensions | 60x40x10 mm |
| Weight | 30g |
| Usage | Power mobile devices such as smartphones and tablets. |
| Safety Standards | UL certified |
| Features | Long life, High capacity, Reliable power, Quick charge, Safe usage |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Hong Kong Dishy Internation Group CO.,Ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Industrial Batteries in bulk from Hong Kong Dishy Internation Group CO.,Ltd at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Distributor, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shenzhen, Guangdong
Name
Wang Jin Xiang
Address
Shenzhen GongMing town construction road number seven Shenzhen, Guangdong, 518106, China
Report incorrect details




























