
Mobile Batteries
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Type | Lithium-ion |
| Capacity | 1200 mAh |
| Voltage | 3.7V |
| Dimensions | 45x35x10 mm |
| Weight | 20g |
| Compliance | CE, RoHS |
| Usage | Powering mobile phones |
| Features | Long-lasting, High durability, Reliable power, Various models |
Company Details
Business Type
Importer, Manufacturer, Supplier
Employee Count
50
Establishment
1999
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Manager- Business Development
Mr. Sumeet Mahajan
Address
Plot No B-171, Vasant Kunj Enclave, New Delhi, Delhi, 110070, India
Report incorrect details
































