
Mobile Batteries - Li-ion 2000mah, 60x40x10mm | Durable Design, Fast Charging, Long Life, Reliable Power, 1-year Warranty
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Aeylight
In Stock
Product Specifications
| Battery type | Li-ion |
| Capacity | 2000mAh |
| Voltage | 3.7V |
| Dimensions | 60x40x10mm |
| Weight | 30g |
| Warranty | 1 year |
| Packaging | Retail box |
| Features | Long life, High capacity, Fast charging, Reliable power, Durable design |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer, Fabricator, Producer
Employee Count
48
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AHDPJ9885G1ZW
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AHDPJ9885G1ZW
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Mayank Jain
Address
Building No. 13/11, Shop No. 101 , First Floor, Nine Plaza, W.E.A., Near Tip Top Market, Karol Bagh, New Delhi, Delhi, 110005, India
Report incorrect details







































