
Mobile Auto Switch
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Auto Switch |
| Dominant Color | Purple |
| Material | Metal |
| Dimensions | 15x10x5 cm |
| Power Rating | 220V |
| Current Rating | 10A |
| ISO Certified | 9001:2008 |
| Usage | Operate pumps for farming |
| Features | Auto Operation, Pump Control, Reliable, Easy Use, Cost Effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Krishna Agro has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Switches in bulk from Krishna Agro at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company
Establishment
2011
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Indore, Madhya Pradesh
Proprietor
Mr. Amit Yadav
Address
114, Shambhu Complex, Near Madhumilan Square, Opp. Shyam Scooters, Indore, Madhya Pradesh, 452001, India
mobile pump starter in Indore
Report incorrect details































