
Mobile Accessories - Quality Assured Components, Compact Design | Easy To Operate, Maintenance Free, Quiet And Smooth Operation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Selfie Stick |
| Dominant Color | Blue |
| Material | Aluminum, Plastic |
| Length (Extended) | 80cm |
| Length (Collapsed) | 20cm |
| Weight | 150g |
| Bluetooth Range | 10m |
| Battery Type | CR2032 |
| Usage | Smartphone photography and videography |
| Compatibility | Most smartphones |
| Features | Portable, Extendable, Wireless, Compact, Versatile, Easy use |
Product Overview
Key Features
Having expertise of three years in this domain, we are
affianced in manufacturing and supplying Mobile
Accessories that find their application in several mobiles. With the utilization of quality assured
components and advanced techniques, these accessories are manufactured by our deft professionals. The provided accessories are extensively demanded in the
market used with phones and some are used to run phones like battery, charger
etc. Apart from this, our
prestigious clients can avail these Mobile
Accessories at most economical rates from us.
Features:
- Easy to operate
- Compact size
- Maintenance free
- Quiet and smooth operation
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, A. K. POWER TECHNO INDIA has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from A. K. POWER TECHNO INDIA at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07BDTPK9543D1Z5
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07BDTPK9543D1Z5
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Sarvesh Kumar
Address
Plot No - S-60, S-Block, Gali No-7/10, Vikas Nagar, Uttam Nagar, New Delhi, Delhi, 110059, India
Report incorrect details







































