
Mmc Micro Sd Cards
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Memory Size | 4 GB |
| Card Type | MicroSDHC |
| Speed Class | Class 4 |
| Interface | MMC |
| Dimensions | 15 x 11 mm |
| Operating Voltage | 3.3V |
| Usage | Mobile phones, cameras, and other portable devices. |
| Features | High Capacity, Data Storage, Reliable, Portable, Affordable |
Product Overview
Key Features
IN THE BOX
Specifications:
Sales Package1 Memory Card
GENERAL
Brand MMC
Card Class Class 4 Memory Card
Type MicroSDHC
Model ID mmc4gb
Memory size 4 GB
WARRANTY
Covered in WarrantyWarranty of the product is limited to manufacturing defects only
Warranty Summary LIFETIME warranty
Not Covered in Warranty Physical Damage
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MDC LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Data Storage Devices in bulk from MDC LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor
Establishment
2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Surat, Gujarat
MANAGER
Mr. K. R. Bhatti
Address
SHIV NAGAR, NEAR KARGIL CHOWK, SAGAR-PUNA ROAD, KAPODRA, Surat, Gujarat, 395006, India
micro sd card in Surat
Report incorrect details






































