


Mixer Silo
Price: 890000.00 INR / Unit
(890000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Product Type | Vertical Industrial Mixer Silo |
| Material | Other, Stainless Steel |
| Capacity | 2 Ton |
| Finish | Polished |
| Capability | Homogeneous Mixing |
| Dimension (L*W*H) | 1800mm x 2000mm x 5000mm |
| Weight | 1500 kg |
| Height | 5 Meter |
| Bottom Type | other, Conical Bottom |
| Power | 7.5 kW |
| Voltage | 380 V |
| Production Capacity | 1000 kg/hour |
| Usage | Industrial Material Mixing and Storage |
| Application | Plastic, Chemical, Food Processing Industries |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Unit Type | Unit/Units |
| Stock Quantity | 5 |
| Color | Silver |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Price | 890000.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | INVOIT PLAST MACHINERY PRIVATE LIMITED |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, INVOIT PLAST MACHINERY PRIVATE LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Storage Silos in bulk from INVOIT PLAST MACHINERY PRIVATE LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
22
Establishment
2018
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AAECI8405N1ZC
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAECI8405N1ZC
Ahmedabad, Gujarat
Director
Mr Arvind Patel
Members since
5 Years
Address
176, NK-03 Industrial Estate, Bakrol, Bakrol Bujrang, Ahmedabad, Gujarat, 382430, India
mass mixer in Ahmedabad
Report incorrect details
























