
Commercial Kitchen Mixer Machine Capacity: 3-9 Liter Kg/hr
Price: 13570.00 INR
(11500.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
14000.00 INR / Piece
Weight :
20.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | SILVER |
| Type | Mixer Grinder |
| Material | S S |
| Capacity | 3-9 LITER Kg/hr |
| Voltage | 220 Watt (w) |
| Container Material | S S |
| No. of Jar | 1 |
| Jar Capacity | 3-9 Fluid Ounce (oz) |
| Dimension (L*W*H) | 12*15*30 Inch (in) |
| Weight (kg) | 30 Kilograms (kg) |
| Warranty | 1 YEAR MOTOR |
| FOB Port | Rajkot |
| Payment Terms | Others, Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 0-50 Per Day |
| Delivery Time | 1-7 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER REQUIRMENT |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Min Quantity | 1 |
| Returnable | No |
| Pkg Box Length | 11.00 in |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Breadth | 13.00 in |
| Pkg Box Height | 32.00 in |
| Max Quantity | 100 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 100 |
| MRP | 14000.00 INR |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | THE ONE KITCHEN EQUIPMENT |
| Color | SILVER |
| Price | 11500.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Shipping Type | free |
| Weight | 20.00 Kilogram |
| Price Type | fixed |
| GSTIN | 18% |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Manufactured under expert guidance with advanced technology.
Checked by quality controller for quality assurance.
Features user-friendly interface, reliable performance, and easy maintenance.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, THE ONE KITCHEN EQUIPMENT has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mixer Grinder in bulk from THE ONE KITCHEN EQUIPMENT at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer, Fabricator, Producer
Employee Count
5
Establishment
2016
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AALFT5833B1ZB
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AALFT5833B1ZB
Rajkot, Gujarat
Partnership Firm
Mr Yash Patel
Members since
8 Years
Address
Radheshyam Complex-1, Om Nagar Chowk, Nr. Balaji Hall, 150 Ft. Ring Road, Mavadi Plot, Rajkot, Gujarat, 360004, India
commercial mixer grinder in Rajkot
Report incorrect details








































