
Milkshake Blender - Plastic 10x10x15cm, 600ml | Portable, Easy Use, Quick Blend, Bpa-free Reusable Bottle
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Dimensions | 10x10x15cm |
| Power | 150W |
| Capacity | 600ml |
| Speed | Single |
| Weight | 1kg |
| Warranty | 1yr |
| Features | Portable, Easy use, Quick blend, BPA-free, Re-usable bottle |
Product Overview
Key Features
- Our offered Blenders are massively used in various canteens, apartments, hotels, restaurants, resort, etc, for making smoothies, diet shakes & protein drinks.
- These are acknowledged for providing simple, easy and convenient one touch experience.
- These have re-usable 600ml BPA-free sport bottle.
Note: As per the preferences of the arena, these are delivered at competitive prices in different specifications.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MANOHAR AGENCIES SALES & SERVICE has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Home Appliances from MANOHAR AGENCIES SALES & SERVICE at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pune, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Manohar Baburao Bhagat
Address
GS TOWER, OPP-MARKET YARD BUS STAND, 1ST FLOOR, SHOP NO-1, Pune, Maharashtra, 411037, India
blender in Pune
Report incorrect details






























