
Milking Making Machine
Price: 65000 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Power | 1 HP |
| Capacity | 10 Liters |
| Dimensions | 1000x600x800 mm |
| Weight | 100 kg |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Features | Easy Operation, Durable Design, High Efficiency, Low Maintenance, Compact Size, Automatic Control, Stainless Steel |
| Payment Terms | Cheque, Western Union, Paypal, Others, Cash Against Delivery (CAD), Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Middle East, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mani India Traders has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Dairy Equipment in bulk from Mani India Traders at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
GST NO
33ANHPV4320Q1ZJ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33ANHPV4320Q1ZJ
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Vinoth Kumar
Address
No : 230/A, 6th Street, Ganapthy Pudur, Ganapthy, Coimbatore, Tamil Nadu, 641006, India
milking machine in Coimbatore
Report incorrect details







































