
Milk Shaker - Stainless Steel Body, 180x180x500 Mm | 160w Electrical Power, Copper Motor, Arc-shaped Design For Even Stirring
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Type | NX301(Single) |
| Power | 160W |
| Power Source | Electrical |
| Voltage | 220V |
| Dimension (L*W*H) | 180x180x500 mm |
| FOB Port | Klang |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Telegraphic Transfer (T/T) |
| Packaging Details | Export Packaging |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, Africa, Middle East, South America, Asia, Central America |
Product Overview
Key Features
1.Superior performance and luxurious appearance commercial milkshake machine.
2.Can stir pearl milk tea (aluminum cup/plastic cup),electric power.
3.Commercial milkshake machinea s body,
cup and the components that touch water are made of stainless
meet the requirements of food hygiene.
4.All copper motor,much better then aluminum wire motor,with high quality.
5.A cheaper and good drinks to entertain the guests.
6.Raw material includes:
milk,ice,ice cream powder and all kinds of fresh fruit juice,fresh fruit,etc.
7.Arc-shaped new design of the commercial milkshake machine's cup,
makes the stirring more evenly,this can avoid the food materials will be spilled out.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Avenue Equipments has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Kitchen & Canteen Accessories & Equipment in bulk from Avenue Equipments at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer
Establishment
2009
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Puchong, Selangor
Name
Mr. Jason Chau
Address
6-2, Jalan Puteri 5/1, Bandar Puteri, Puchong, Selangor, 47100, Malaysia
stainless steel cocktail shakers in Puchong
Report incorrect details



































