
Milk Shaker - Premium Stainless Steel Design | Modern Look, Durable Build, Trusted Vendor Partnerships
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Capacity | 2 Liters |
| Power | 500W |
| Voltage | 220V |
| Dimensions | 30x20x40 cm |
| Weight | 5 kg |
| Usage | Milk shake preparation and other beverages |
| Features | Fast mixing, Durable build, Easy cleaning, Efficient operation, Consistent results |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, R. Sun Electrical Works has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mixer Grinder in bulk from R. Sun Electrical Works at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
1972
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Rahimbhai Motorwala
Address
K.K.K. Compound, Gala No-02&04, Near Jama Masjid Lane, Kherani Road, Sakinaka, Andheri East, Mumbai, Maharashtra, 400072, India
stainless steel cocktail shakers in Mumbai
Report incorrect details




























