
Milk Processing Plant ( 2000 Lpd) - Material: Stainless Steel
Price: 560000.00 INR / Unit
(500000.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
560000.00 INR / Unit
Weight :
1500.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Milk Processing |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 2000 L |
| Computerized | Yes |
| Automatic | Yes |
| Control System | PLC Control |
| Voltage | 220-480 Volt (v) |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 5 Per Month |
| Delivery Time | 20-30 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Length | 220.00 cm |
| Currency | INR |
| Brand Name | NU-TECH |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| MRP | 560000.00 INR |
| Max Quantity | 10 |
| Shipping Rate | 6.00 |
| Pkg Box Height | 115.00 cm |
| Weight | 1500.00 Kilogram |
| Unit Type | Unit/Units |
| Mop | 1 |
| Shipping Type | order_percent |
| Min Quantity | 1 |
| Packsize | 1 |
| Price | 500000.00 INR (Approx.) |
| GSTIN | 12% |
| Stock Quantity | 10 |
| Pkg Box Breadth | 135.00 cm |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Establishment
2004
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AABCN9471G1ZB
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AABCN9471G1ZB
Ambala Cantt, Haryana
Chief Executive Officer
Mr Gagan Malik
Members since
18 Years
Address
34, HSIIDC, Food Park, Saha, Ambala Cantt, Haryana, 134003, India
milk processing plant in Ambala Cantt
Report incorrect details
































