
Milk Pro 5000 - Fat Contains (%): 4 Milligram (Mg)
Price: 1500.00 INR / Bag
(1500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
1500.00 INR / Bag
Weight :
50.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
100
In Stock
Product Specifications
| Product Type | other |
| Grade | ANIMAL FEED |
| Suitable For | Cattle |
| Use | CATTLE FEED |
| Function | other |
| Protein | 18-20 |
| Ingredients | Grains, pulses, oil cakes, and Doc |
| Efficacy | Promote Growth, Other |
| Fat Contains (%) | 4 Milligram (mg) |
| FOB Port | Surat |
| Payment Terms | Paypal |
| Supply Ability | 50000 Per Week |
| Delivery Time | 2 Days |
| Sample Policy | If order is confirmed we will reimburse the sample cost |
| Packaging Details | BOPP/PP |
| Main Domestic Market | All India, Mizoram, Meghalaya, Manipur, Andhra Pradesh, Bihar, Chandigarh, Daman and Diu, Goa, Jharkhand, Odisha, Punjab, Assam, Delhi, Dadra and Nagar Haveli, Andaman and Nicobar Islands, Arunachal Pradesh, Chhattisgarh, Haryana, Sikkim, Tamil Nadu, Telangana, Tripura, Pondicherry, Uttar Pradesh, Uttarakhand, West Bengal, Kerala, Lakshadweep, Himachal Pradesh, Jammu and Kashmir, Madhya Pradesh, Maharashtra, Nagaland, Rajasthan, South India, Central India, West India, North India, East India, Gujarat, Karnataka |
| Certifications | ISO 9001:2015 |
| Price | 1500.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Length | 26.00 cm |
| Price Type | fixed |
| Moq | 100 |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 100 Bag/Bags |
| Min Quantity | 100 |
| Pkg Box Height | 44.00 cm |
| Pkg Box Breadth | 4.00 cm |
| Returnable | No |
| Weight | 50.00 Kilogram |
| Currency | INR |
| Brand Name | KD Farms |
| Unit Type | Bag/Bags |
| Stock Quantity | 10000 |
| MRP | 1500.00 INR |
| Max Quantity | 10000 |
| Shipping Type | free |
| Mop | 100 |
| Minimum Order Quantity | 100 |
| Minimum Ordered Packs | 100 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Wholesaler
Employee Count
75
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AAMFK7616E1ZC
Payment Mode
Others
Certification
ISI 9001:2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAMFK7616E1ZC
Surat, Gujarat
Founder
Mr Karnna Dessai
Members since
6 Years
Address
Kd Farms, Paligam, Near Pali Grampanchayat Office, Sachin, Surat, Gujarat, 394230, India
Report incorrect details
























