
Milk Pot
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Falcon
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Capacity | 250ml |
| Height | 10cm |
| Diameter | 8cm |
| Weight | 200g |
| Handle type | Single |
| Lid type | Screw |
| Features | Durable material, Easy pouring, Heat resistant, Easy cleaning, Elegant design |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, RAMA INDUSTRIAL ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Stainless Steel Utensils in bulk from RAMA INDUSTRIAL ENTERPRISES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Wholesaler, Retailer
Employee Count
85
Establishment
1979
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AADFR3798K1ZK
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AADFR3798K1ZK
Mira Bhayandar, Maharashtra
Proprietor
Mr. Rajendra H. Shah
Address
Unit No. 10, Milan Industrial Estate, Navghar Road, Bhayander East, Behind Shilpa hotel, Mira Bhayandar, Maharashtra, 401105, India
milk pot in Mira Bhayandar
Report incorrect details




























